Par naudu

Vai tev ir bijis tā, ka sev kaut ko apsoli, bet neizdari?
Man jā. Ja apsoli citam, tad centies izdarīt, atnākt laikā uz tikšanos. Nu ne vienmēr sanāk, bet sevi tomēr piemānīt iznāk biežāk.
Ja uzrakstu līgumu ar sevi - tad atkāpties ir grūtāk.
Ja par šo apņemšanos informēju arī kādu draugu vai atbalstītāju, solījumu sev turēt ir vieglāk.
Bet, ja neizpildes gadījumā man reāli jāzaudē nauda, tad padomāšu nopietnāk. Jo lielāka nauda apdraudēta, jo nopietnāk izvērtēšu kā varu sasniegt to, ko esmu sev solījusi.
Nauda motivē un disciplinē. Ja par kādu lietu tu esi samaksājis 10 000 latus, tu to nemētāsi apkārt un izmantosi, lai katrs santīms nestu atdevi. Savukārt, ja to pašu lietu tev uzdāvinās - vai tev būs tik svarīgi gūt atdevi no tās par vismaz 10 000 latiem?
Tāpat ir ar personīgās izaugsmes treniņiem un koučingu. Ja uzskatīsi, ka katra sesija ir 100 latu vērta un tev jāgūst vismaz 100 latu labums no tās, tu centīsies to gūt un es tev palīdzēšu.
Ja uzskatīsi, ka tā ir haļava un "nothing special", tad rezultāts būs atbilstošs. Es nevarēšu palīdzēt pat ļoti gribot.
Tieši tāpat kā pasaules vislabākais treneris nevarēs palīdzēt sportistam, kam nav īstas vēlmes uzvarēt. Savukārt tam, kam ir ambīcijas uzvarēt Olimpiskajās spēlēs, treneris varēs palīdzēt daudz. Es gribu palīdzēt daudz. Šobrīd dažiem cilvēkiem ir iespējas par ļoti simboliskām naudiņām saņemt manu palīdzību. Tomēr tā ir jau šobrīd daudz vērtīgāka.
Izdomājiet priekš sevis - cik vērtīgu izaugsmi jūs gribat. Un iespringstiet savas dzīves labā. Ja arī kādreiz gadās iespējas saņemt dāvanas, tad novērtējiet tās un izmantojiet pēc iespējas efektīvāk. Savā labā.