Žanu Bekio ar lepnumu varu saukt arī par savu skolotāju, lai gan personīgi esam iepazinušies tikai pēdējā gada laikā. Piedāvāju viņa interviju par hipnozi Latvijas avīzei:
Hipnozi savā darbā izmanto ārsti, psihologi un pedagogi,
taču emocionālu un fizisku problēmu risināšanai to var lietot katrs.
taču emocionālu un fizisku problēmu risināšanai to var lietot katrs.
Par hipnozes iespējām un izmaiņām mūsdienās atbild Parīzes Eriksona koledžas līdzdirektors un Francijas Hipnoterapijas asociācijas prezidents Žans Bekio.
– Vai laika gaitā hipnozes lietojums ir mainījies?
– Pirms gadiem divdesmit ar hipnozi saprata ārsta spēju ietekmēt pacientu. Tagad uzskata, ka ar šo metodi nav iespējams mainīt cita cilvēka darbību vai domas. Mūsdienās klasisko hipnozi vairs neizmanto. Rietumu valstīs aktualitāti zaudējusi arī līdz šim plaši izmantotā psihodinamiskā hipnoze, toties arvien lielāka nozīme tiek piešķirta pašhipnozei. Jau pēc desmit seansiem speciālista iemācītos paņēmienus katrs var izmantot pats.
– Kāda ir hipnozes būtība?
– Daudzi aplam domā, ka, skatoties kādam acīs, var viņu iemidzināt un likt darīt jebko. Ja cilvēkiem piemistu šādas spējas, tad zagļi ietu uz banku nevis ar ieročiem, bet vienkārši skatītos darbiniekiem acīs, skaitītu līdz desmit, kamēr viņi iemigtu, paņemtu naudu un dotos prom, taču tā nekad nav noticis. Tas liecina, ka hipnoze kā spēks pār citu cilvēku nemaz nepastāv. Taču ikvienam piemīt pašsuģestijas spējas, kuras vajag attīstīt. Izmantojot noteiktus vingrinājumus un pielietojot hipnozi, smadzenēs notiek izmaiņas, kas ļauj mazināt vai novērst sāpes un ciešanas, kā arī risināt psiholoģiskas problēmas.
– Daudzos hipnoze izraisa pretestību un bailes...
– Tā biedē tikai eiropiešus. Amerikā transs (apziņas stāvoklis, kurā cilvēkam zūd parastā telpas, laika un pat sava ķermeņa izjūta, bet viņš spēj automātiski veikt dažādas darbības) ir ierasta un saprotama parādība. Amerikāņi pat mēģina iemācīties saglabāt šo sajūtu visu laiku. Taču pamazām arī Rietumeiropā hipnoze kļūst arvien pieņemamāka, jo ir noskaidrots, kas notiek smadzenēs transa laikā – tās kļūst hiperaktīvas un tādā stāvoklī ir vieglāk ietekmējamas.
– Tas nozīmē, ka katrs var sev palīdzēt, tikai ne visi to prot?
– Katram ir tādas spējas, jo mūsu smadzeņu fizioloģija ir līdzīga, atšķiras tikai psiholoģija. Hipnoze ļauj uzlabot emocionālo koeficientu, kas ir nepieciešams dažādu spēju attīstīšanai. Cilvēki, kuri ieņem augstus amatus, nav visgudrākie, taču viņiem ir attīstīts emocionālais koeficients.
Hipnoterapeits var iemācīt vingrinājumus, kurus lietot sarežģītās situācijās. Piemēram, izmantot iedomātus simbolus un asociācijas, lai atbildētu uz sev svarīgiem jautājumiem. Speciālists izmanto dažādas tehnikas, piemēram, liek uzzīmēt situāciju un tās risinājumu, kas pamazām vedina uz problēmas risinājumu.
Prasme izmantot transu palīdz pielāgoties dzīvei un gūt panākumus. Piemēram, Šūmahers pirms sēšanās savā "Ferrari" veic divu minūšu pašhipnozi, lai noskaņotu smadzenes uzvarai, un tāpēc arī to gūst. Hipnozi var izmantot gan sportisti, lai sasniegtu labus rezultātus, aktieri, gan visi, kuri grib attīstīt savas spējas, apgūt saskarsmes mākslu un iemācīties pārvaldīt savas emocijas.
Sveiki visiem, mani ir samelojuši tik daudzi uzņēmumi, kuri apgalvoja, ka ir īstie aizdevēji, taču visi mani centieni ir bijuši veltīgi, es esmu zaudējis vairāk nekā 3500 eiro viltus aizdevējiem, kuriem apgalvo, ka nav tādi, kādi viņi ir. Līdz brīdim, kad mans draugs iepazīstināja mani ar pareizo aizdevēju, ar kuru es sazinājos, un es veiksmīgi saņēmu no viņiem aizdevumu tikai 48 stundu laikā, es ieteiktu ikvienam, kurš meklē aizdevumu, nebaidoties sazināties ar viņiem pa e -pastu: lapofunding960@gmail.com
AtbildētDzēstWhatsapp +447883183014